Koľajovo – cestný ťahač IVECO EuroCargo DUO - 4x4

Koľajovo – cestný ťahač IVECO EuroCargo DUO – 4x4 je určený pre ťahanie a tlačenie železničných vagónov. Vozidlo možno využiť pre údržbové práce na železnici i mimo nej, ak sú namontované nevyhnutné nadstavby (kosačka, prerezávač krovín, hydraulický žeriav, valník, kropička, pojazdná dielňa, kontajnerové nadstavby atd).

Najväčšou prednosťou tohto dvojcestného vozidla je schopnosť ťahať veľkú záťaž a to až do 1000t. Preto sú tu tiež inštalované štyri prídavné vzduchojemy. Vozidlo možno variantne vybaviť automatickým spriahadlom pre ľahšie spriahnutie s vagónmi alebo nárazníkmi, apod.

Obidva železničné podvozky sú jednonápravové a sú umiestnené za cestnými nápravami. Pri jazde po koľajnici je prenos výkonu zabezpečený pneumatikami automobilu. Ako súčasť vozidla možno dodať kamerový systém CCTV pre bezpečnú jazdu dozadu, rovnako ako dráhové osvetlenie a systém osvetlenia pre prácu v noci. Ovládanie všetkých činností pri prevádzke na železnici je ovládané elektricky z kabíny vodiča. Reverzná prevodovka umožňuje jazdu rovnakou rýchlosťou v oboch smeroch. Ak je požadované, je možné vozidlo dodať s veľmi pomalým pohonom (od 180m/hod.).

Späť na začiatok stránky