Dvojcestné vozidlo IVECO DAILY AGODUO

Dvojcestné vozidlo IVECO DAILY AGO DUO je určené pre jazdu a prácu na ceste a ďalej pre jazdu a prácu na celoštátnej, regionálnej dráha a vlečkách. Pojazd vozidla po koľajnici je systémom guma-oceľ, tj. pojazd zabezpečuje trenie medzi zadnými pneumatikami a koľajou. Aretácia prednej nápravy automobilu zabezpečuje predpísanú výšku predných pneumatík pri jazde po koľaji nad jej temenom. Vozidlo je ideálnym zásahovým prostriedkom s možnosťou uviesť v kabíne 1 + 6 osôb! Pri jazde po ceste je veľkou výhodou zachovanie nájazdového uhla podľa výrobcu vozidla.

Vozidlo je možné vybaviť valníkom so sklopnými bočnicami, skriňovou nadstavbou alebo ďalšími nadstavbami. Pre prevádzku na železnici je automobil vybavený reverznou prevodovkou k reverzácii chodu stroja pri rovnakej rýchlosti dopredu i dozadu. Na sledovanie rýchlosti, prevádzkových a poruchových stavov slúži elektronická zobrazovacia jednotka.

Obidva železničné podvozky sú ovládané hydraulicky. Predné pneumatiky sú pri jazde po železnici zdvihnuté nad koľajnice. Pohyby mechanizmov sú hydraulické a ovládané elektricky z kabíny vodiča. Pre bezpečnú jazdu je vozidlo vybavené kamerovým systémom CCTV a farebným LCD displejom.Späť na začiatok stránky